Remonty silników

Silnik jest sercem samochodu, zarówno tego małego, jak i dużego – ciężarowego lub autobusu. To w nim powstaje energia/moc pozwalająca na poruszanie się twojego pojazdu. I nie ma tu znaczenia, czy mówimy o kilkudziesięciu czy kilkuset koniach mechanicznych. Budowa współczesnych silników jest niezwykle zaawansowana i skomplikowana, a bardzo często pierwszym narzędziem, od którego należy rozpocząć diagnozę i usuwanie awarii, nie jest klucz czy śrubokręt, a komputer diagnostyczny.

Naprawy silników i towarzyszącego im osprzętu mogą być niewielkie i wynikać ze zużywających się części (np. wymiana paska klinowego), ale mogą też dotyczyć poważnych usterek, które mają ogromny wpływ na żywotność serca twojego pojazdu.

W Zakładzie Naprawy Pojazdów w Solcu Kujawskim specjalizujemy się w bieżących wymianach części osprzętu silników oraz wykonywaniu poważnych, generalnych remontów całych silników. Dotyczy to zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych oraz autobusów, wystawionych na ekstremalne warunki wielogodzinnej pracy i trasy składające się na setki tysięcy przejechanych kilometrów.