Skrzynie biegów i sprzęgła

Silnik – serce twojego pojazdu byłby niczym, gdybyśmy nie mogli przekazać mocy przez niego generowanej na koła. Odpowiada za to skrzynia biegów wraz z układem przeniesienia napędu. To niezwykle ważny i skomplikowany mechanizm, składający się z wielu współpracujących ze sobą precyzyjnych kół zębatych i mechanizmów sprawiający, że twój samochód w ogóle się porusza.

Skrzynia biegów wraz ze sprzęgłem nie tylko umożliwiają poruszanie się samochodu, ale też sprawiają, że możesz podróżować z dużymi prędkościami bez wymuszania ogromnych przeciążeń i prędkości obrotów wału korbowego w silniku, ale przy okazji bez ogromnego hałasu, który powstawałby, gdybyśmy nie mogli sterować mechanizmem zmiany biegów. Dzięki prawidłowo funkcjonującej skrzyni biegów możemy więc cieszyć się komfortową jazdą, ale i większą żywotnością naszego silnika.

O tym jak ważne jest właściwe dbanie o skrzynię biegów i układ sprzęgłowy wie każdy, kto doświadczył z nimi problemów. Najczęściej są to awarie, których usunięcie zajmuje sporo czasu i pochłania duże środki finansowe, stąd warto zrobić wszystko, by zadbać o skrzynię i sprzęgło we właściwy sposób.

W Zakładzie Naprawy Pojazdów odpowiednio zadbamy o twoją skrzynię biegów i sprzęgło bez względu na to, czy twój pojazd – osobowy, ciężarowy czy autobus – wyposażony jest w skrzynię manualną czy automatyczną.